Osoby, które zbyt często szukają pomocy w gabinecie lekarskim, na ogół wywołują w nas rozbawienie. Nie da się jednak ukryć, że lekceważenie swojego stanu zdrowia ma znacznie poważniejsze konsekwencje. Kiedy należy iść do lekarza nie chcąc ryzykować poważnych problemów?

Co do zasady, za wizytą u lekarza przemawia każdy niestandardowy sygnał, jaki wysyła nasz organizm i nie ma wcale znaczenia to, czy nam samym powód wydaje się błahy, czy też nie. Wiele poważnych chorób udaje się zdiagnozować właśnie dlatego, że pacjent na czas zainteresował się stanem podgorączkowym, który nie chce ustąpić albo problemami z widzeniem dającymi o sobie znać jedynie w nocy. Nie wolno zatem uważać, że nasz problem ze zdrowiem jest nieistotny.

Warto też pamiętać o tym, że nawet najskuteczniejsze metody stosowane przez lata przez zwolenników medycyny naturalnej mogą się okazać niewystarczające. Jeśli więc próbujemy samodzielnie walczyć z anginą, grypą lub przeziębieniem, a choroba utrzymuje się przez trzy lub więcej dni – nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza.