Lekarze i farmaceuci coraz częściej zwracają uwagę na to, że przyjmujemy coraz więcej farmaceutyków. Kuszeni reklamami leków i suplementów diety wychodzimy z założenia, że to właśnie one mogą nas ocalić przed zagrożeniami dla zdrowia. I choć na ogół kierują nami szlachetne przesłanki, bardzo często nasze zdrowie ponosi większe straty niż korzyści w konsekwencji tego rodzaju działań.

Bardzo często rzeczywiście nie możemy pozwolić sobie na rezygnację z leków, niejednokrotnie okazuje się jednak, że leczenie domowymi sposobami przynosi porównywalne efekty, a jednocześnie gwarantuje nam większy stopień bezpieczeństwa. Warto odwoływać się do niego zwłaszcza, gdy rozpoznajemy u siebie jedynie pierwsze objawy choroby, domowe sposoby mogą bowiem dać sobie z nimi doskonale radę nie osłabiając organizmu.

Oczywiście, leczenie domowymi sposobami nie zawsze jest jednakowo skuteczne. Jeśli więc kilkudniowa kuracja nie przynosi oczekiwanych rezultatów, należy zdecydować się na złożenie wizyty w gabinecie lekarskim.