Proszeni o dokonanie oceny naszej sylwetki na ogół nie ukrywamy tego, że nie jesteśmy nią zachwyceni. Lista niedostatków jest długa i choć zazwyczaj deklarujemy gotowość do zmian, często nie jesteśmy w stanie podjąć działań, które by nas do nich przybliżały.

Tymczasem poprawa sylwetki nie jest wcale zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Co więcej, wcale nie musi kojarzyć się z ciężką pracą i pasmem wyrzeczeń. Sposobów na osiągnięcie celu, który sobie wyznaczyliśmy, jest zresztą co najmniej kilka i trudno dzielić je na te, które są mniej i bardziej skuteczne. Skąd zatem mamy wiedzieć, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w naszej sytuacji?

Pierwszym krokiem prowadzącym do poprawy sylwetki jest uświadomienie sobie, jaki charakter mają jej niedoskonałości. Warto zatem określić, czy przeszkadza nam nadmiar kilogramów, czy też jesteśmy niezadowoleni z konkretnych partii ciała. Gdy już wiemy, co należy zmienić, powinniśmy udać się na poszukiwanie specjalisty – dietetyka albo trenera osobistego, a następnie – stosować się do jego zaleceń.

z54on4aa3z

Poprawa sylwetki i samopoczucia to tylko pierwsza kwestia, najważniejsze jest jednak nasze zdrowie, a jak mówi przysłowie – w zdrowym ciele zdrowy duch. Czekamy na wasze wiadomości, czy wytrwaliście w postanowieniu noworocznym i ile zbędnych kilogramów udało Wam się zrzucić w 2017 roku. Zapamiętaj trzy zasady – mniej niezdrowego jedzenia, więcej warzyw i maksymalnie dużo ruchu, taki zestaw pozwoli pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej i zrobi z Ciebie innego człowieka.